O nás

V atelieru Daloo se věnujeme zakázkové výrobě šperků, především snubních a zásnubních prstenů na míru přímo pro konkrétní klienty.


Všechny šperky jsou ručně vyrobené originály přímo pro vás.

Na začátku je telefonát či nezávazné setkání, seznámení se s vlastnostmi jednotlivých kovů, drahých kamenů a možnostmi povrchových úprav šperku. K výrobě používáme jak tradiční zlato v pěti barevných odstínech, tak ušlechtilou platinu a palladium, futuristický titan a ocel, které vynikají zejména v kombinaci se zlatem a stříbrem. Do šperků zasazujeme brilianty, diamanty, ostatní drahé kameny a přírodní perly.


Hledáte originální SNUBNÍ PRSTENY?

Klientům poskytujeme dostatek prostoru pro vyjádření jejich představ o konečné podobě prstenů. Vzniká tak společné dílo designera a snoubenců, v podobě neopakovatelných prstenů s vlastním příběhem.

Vedle materiálu je důležitý také výběr vhodného profilu prstenu, optimalizace jeho šířky a tloušťky tak, aby prsten dokonale seděl a zároveň nenarušoval přirozenou anatomii ruky.


Specifickým šperkem je ZÁSNUBNÍ PRSTEN, šperk o kterém sní většina žen.

Často se jedná o překvapení a zamilovaný muž má nelehkou úlohu. Jak vybrat ten pravý, z jakého kovu, s jakým kamenem, co velikost? Všem mužům jsme v této situaci nápomocni, na základě našich zkušeností rádi poradíme a najdeme vhodný prsten pro vaši partnerku. Ideální je prvotní telefonát a konzultace.


Toužíte po ORIGINÁLNÍM ŠPERKU pro sebe nebo chcete někoho obdarovat?

Šperk se v podstatě dá vyrobit z jakéhokoliv materiálu. Poodhalíme Vám svět šperků a bude jen na Vás, jaký vyberete. Můžete zvolit šperky z našich designových kolekcí, nebo navrhneme šperk přímo pro Vás. Rádi vytvoříme šperk i podle vašeho návrhu.


DALOO to není jen šperk.

Nevytváříme jen umělecké ateliérové šperky. Zabýváme se i výrobou módních doplňků a drobných plastik. Mezi další činnosti patří také výroba a restaurování sakrálních předmětů, sportovních trofejí, insignií…

Davidx

"DAVID LOMOS"

davidpodpis

„Šperk je mojí celoživotní vášní. Fascinují mě materiály, jejich dokonalé zpracování a přetavení ve šperk. Miluji atmosféru spojenou se vznikem nového šperku, tu energie proudící mezi tvůrcem a budoucím nositelem šperku.“

1989-1993-Škola uměleckých řemesel – obor „pasíř“
1993-1994 praxe u restaurátora a mistra pasíře p. Ivana Housky
1994-1995 Mistrovská škola uměleckého designu – ateliér „kov – šperk“
1995-1999 Škola uměleckých řemesel – obor „zlatník – klenotník“
2000-2002 stáž v renomované klenotnické firmě Primossa v oddělení vývoje a designu šperků

V roce 2000 jsem založil šperkařský a pasířský ateliér DALOO DESIGN.

Pavlax

"PAVLA LOMOSOVÁ"

pavla podpis

„Ve světě šperku se pohybuji téměř 25 let. Moje profesní pouť mě zavedla mezi špičky šperkařského oboru. Šperk jsou lidé a tak ho i vnímám. Klietům se snažím naslouchat a zároveň je svými zkušenostmi inspirovat. Před lety jsem se zamilovala do světa perel, stále mě nepřestávají okouzlovat a fascinovat.“

1992-1996 škola uměleckých řemesel - obor „zlatník-klenotník“
1996-1999 praxe ve zlatnictví Aleny Zmatlíkové
1999-2006 praxe v luxusním diamantovém centru Prague Diamond
2006-2015 stáž na různých pozicích v prestižním klenotnictví Halada


Certifikace a školení:

Školení od firmy Schoeffel www.Schoeffel.com :
Pěstování a druhy perel.
Hodnocení, zpracování a prodej perel.
Klasické a moderní navlékací technikyperlových náhrdelníků.
Školení od firmy Rivoir www.Rivoir.com
Vznik, těžba, broušení a historie diamantů.
Mezinárodní hodnotící systém a certifikace diamantů.
Strategie obchodu s broušenými diamanty.