Tradičním materiálem pro výrobu zásnubního prstenu jsou drahé kovy, nejvhodnější je bílé zlato, platina nebo palladium. Tyto bílé kovy nechají plně vyniknout optickým vlastnostem briliantu. Do prstenu se dá vsadit i jiný drahokam, jako je například moissanit. Tento kámen objevený v meteoritech, některými vlastnostmi předčí i diamant. Avšak použít se dá i zlato různých barev, nebo barevný kámen.

Z05 ZÁSNUBNÍ PRSTEN - bílé zlato, briliant pr. 4mm - cena od 9500,-kč, podle velikosti a kvality briliantu. Možnost volby bílého, růžového a nebo žlutého zlata a také lesklého a matného povrchu.
Z03 Zásnubní prsten z oranžového zlata s hnědým briliantem, cena od 13000,-kč podle velikosti a kvality diamantu. Možnost volby bílého, růžového a nebo žlutého zlata a také lesklého a matného povrchu.
Z15 ZÁSNUBNÍ PRSTEN - bílé zlato, briliant pr. 3,5mm - cena od 9000,-kč, podle velikosti a kvality briliantu. Možnost volby bílého, růžového a nebo žlutého zlata a také lesklého a matného povrchu.
Tradičním materiálem používaným pro zásnubní prsteny je bílé zlato a platina. Svou bílou barvou dají, tyto drahé kovy, vyniknout brilanci diamantů. Vzniká tak dokonalé a nadčasové spojení kovu a kamene. Zásnubní prsten však skutečně ožívá, až aktem předání milované ženě.
Z04 ZÁSNUBNÍ PRSTEN - Palladium, briliant. cena od 16000,-kč, podle kvality a velikosti briliantu. Možnost volby bílého, růžového a nebo žlutého zlata a také lesklého a matného povrchu.
Z02 ZÁSNUBNÍ PRSTEN UZEL - palladium, briliant, cena od 13000,-kč podle velikosti a kvality briliantu, prsten je také možné vytvořit z jakékoliv barvy zlata
Z12 ZÁSNUBNÍ PRSTEN - bílé zlato, briliant pr. 3,2mm - cena od 8000,-kč, podle velikosti a kvality briliantu
Z14 ZÁSNUBNÍ PRSTEN - bílé zlato, briliant pr. 2,8mm - cena od 7000,-kč, podle velikosti a kvality briliantu. Možnost volby bílého, růžového a nebo žlutého zlata a také lesklého a matného povrchu.
Z01 ZÁSNUBNÍ PRSTEN - žluté zlato, platina, briliant - cena od 15000,-kč, podle velikosti a kvality briliantu

Méně tradičním kovem pro zásnubní prsten je titan, či chirurgická ocel. Pro některé z nás jsou tyto kovy jasnou volbou. Dají se ve šperku použít samostatně, nebo v kombinaci se zlatem, stříbrem, platinou, palladiem. Do prstenu lze vsadit v podstatě jakýkoli drahý kámen – diamant, safír, rubín, moissanit … ale mnoho žen upřednostní i zásnubní prsten bez kamene.

ZÁSNUBNÍ PRSTEN - titan, stříbro, briliant barvy cognac - cena od 7 000,-kč, podle velikosti a kvality briliantu
Zásnubní prsten z kolekce SANDWICH - titan, červené zlato, briliant - cena od 12 000,-kč, podle velikosti a kvality briliantu