Blog

TITAN A TITANOVÉ SNUBNÍ PRSTENY

Titan či titanium má chemickou značku Ti s atomovým číslem 22. Je to temně šedavý ušlechtilý kov s nízkou hustotou vysoké pevnosti.

Titan dobře odolává korozi jak v chlorované, tak mořské vodě.

Titan objevil ve velké Británii William Gregor až v roce 1791, jde tedy v porovnání se zlatem a stříbrem o poměrně nový kov.

Při jeho pojmenování se Martin Heinrich inspiroval Titány v řecké mytologii.

Titan jako prvek, je v poměrně hojně zastoupen v zemské kůře, především v rutilu a ilmenitu.

Titan je extrahován z titaničitých minerálních rud, takzvaným Hunterovým procesem.

Titan se používá jako stěžejní a nezastupitelný kov v leteckém a kosmickém průmyslu. Svoje místo si dnes našel již skoro ve všech strojírenských oborech lidské činnosti.

Titan má soubor vlastností, které ho předurčují k výrobě zajímavých šperků. Je sice výrazně hůře zpracovatelný než konvenční drahé kovy jako je zlato, stříbro, platina a palladium, ale nabízí mnoho úchvatných vlastností.

Základní vlastností je jeho nízká měrná hmotnost, zkrátka titanový šperk je lehoučký.

Oproti ostatním kovům, které známe, je právě nízká měrná hmotnost v kombinaci s konstrukční pevnosti titanu tou nejzajímavější.

 

Dále se o titanu spolu s platinou dá mluvit jako o dvou skutečně hypoalergenních kovech, na které se neobjevují alergické reakce.

Vedle těchto technických vlastností, vzpomeňme ještě jeho originální a atraktivní temně šedavou teplou barvu.

Titan je i chemicky poměrně stabilní a v běžných podmínkách nekoroduje.

Titan se používá jak v čisté podobě v různých způsobech zpracování, zároveň se vytvářejí nejrůznější titanové slitiny s rozličnými vlastnostmi.

Titanové snubní prsteny získávají v posledních letech na čím dál větší oblibě. Jsou v podstatě bezúdržbové a pohodlně se nosí.

V našem ateliéru www.daloo.cz používáme titan v čisté podobě. Jedná se o skutečně hypoalergenní formu tohoto futuristického kovu.

David Lomos

logoff

Jungmannova 217,
Roztoky u Prahy 252 63

+420777282720
[email protected]

Vše co potřebujete

Navštivte nás

Zavoláme vám a domluvíme se na termínu prohlídky. Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.